Main content start
Header Banner

SAG Recipient List

Beach Volleyball

Beach Volleyball

Name of Athletes Category
Lau Tsz Ho Kelvin Team Only Sports
Ng Tin Lai Team Only Sports
Wong Pui Lam Team Only Sports
Wong Yuen Mei Team Only Sports

Cycling - Indoor

Cycling - Indoor

Name of Athletes Category
Wong Chin To Elite B
Ip Hin Bon Elite C
Yu Pok Man Elite C

Cycling - Cycle Ball

Cycling - Cycle Ball

Name of Athletes Category
Chan Ka Kin Elite C
Lo Man Fai Elite C

Dancesport

Dancesport

Name of Athletes Category
Chan Hing Wai Elite B
Liu Kai Sum Sam Elite B
Liu Wan Hin Elite B
Tin Lai Ki Elite B
Lam Wai Yi Elite C
Ng Sum Chun Elite C
Lee Jerry Junior A
Sin Kam Ho Junior A
Chui Hong Yu Natalie Junior B
Chung Yat Ho Junior B
Ho Ming Cheong Junior B
Huen Tsz Ching Junior B
Lam Kit Ying Junior B
Ma Kwan Ho Junior B

Dragon Boat

Dragon Boat

Name of Athletes Category
Chan Wai Ping Elite A(Team)
Choy Chun Yin
Ko Kit Wang
Lau Tze Sing Justin
Lee Yau Shun
Li Cai
To Tsz Ching
Lam Ho Tsun Elite C (Team)
Lau Chin Ho
Yiu Nai Man Alan
Cheng Ki Sum Samuel Junior A(Team)
Verra Yat Fung
Wu Yui Kwong

Football

Football

Name of Athletes Category
Cheung Wai Ki Team Only Sports
Chu Wai Kwan Team Only Sports
Lai Pui Kei Team Only Sports
Ng Cheuk Wai Team Only Sports
Yuen Sai Kit Team Only Sports

Ice Hockey

Ice Hockey

Name of Athletes Category
Kan Siu Him Team Only Sports

Hockey

Hockey

Name of Athletes Category
Chan Ching Nam Team Only Sports
Chan Ka Chun Team Only Sports

Korfball

Korfball

Name of Athletes Category
Chan Ching Yu Elite C (Team)
Li Mei Yee
Luk Tsz Fung
Mak Cheuk Hin
Tsang Wing Yan
Wong Shuk Ha
Wong Tsz Kit
Chan Chun Kit Junior A (Team)
Cheung Wing Yan
Ho Ka Ki
Leung Tsz Ching
So Tung Pak
Tam Long Hei
Yau Ka Yi

Lawn Bowls

Lawn Bowls

Name of Athletes Category
Cheung Chi Hing Elite B
Ma Shuk Yu Elite B
Po Ting Jun Elite B
Wong Wai Man Phyllis Elite B
Yiu Choi Sun Camilla Elite B
Ho Sik Chung Elite C

Lifesaving

Lifesaving

Name of Athletes Category
Ng Chui Wa Elite A
Wong Hock Wing Winnie Elite A
Lo Ting Kin Elite B
Wong Shun Lai Elite B

Orienteering

Orienteering

Name of Athletes Category
Fung Kai Wing Elite B
Lee Kin Wai Elite B
Leung Ka Ki Elite B
Lui Wai Lan Iris Elite B
Yip Chak Lun Gerald Elite B
Yu Tsz Wai Elite B
Chan Hau Wah Brenda Junior A
Yee Sze Wing Junior A
Chu Yau Man Junior B
Chu Ying Yau Junior B
Lam Cho Yu Junior B
Leung Hei Tung Junior B
Shiu Chit Hei Junior B
Wong Yi Shan Junior B

Weightlifting & Powerlifting

Weightlifting & Powerlifting

Name of Athletes Category
Kitsui Masahito Elite B

Roller Sports

Roller Sports

Name of Athletes Category
Lo Ng Shuen Elite B
Ma Pak Hong Elite B
Chan Man Fung Anson Elite C
Cheung Ka Ho Elite C
Choi Wing Yee Katherine Elite C
Chung Anthony Pui Wan Elite C
Lee Chak Him Junior A
Lau Chun Kit Marco Junior B
Lo Yin Chung Junior B
Poon Sin Ki Junior B

Rugby

Rugby

Name of Athletes Category
Mens 15-a-side Team
Griffiths Adrian Elite B (Team)
Higgins Benjaman Alexander
Lamming Matthew
Ng Wai Shing Alex
Parfitt Jack
Tsang Hon Man Jamie
Boys U20 15-a-side Team
Duffy Oliver Junior A (Team)
Encarnacion Ken Adrian
Fernstrom Carl Erik Hugo
Herbert Liam Thomas

Shooting

Shooting

Name of Athletes Category
Shing Ho Ching Elite C

Shuttlecock

Shuttlecock

Name of Athletes Category
Hon Sze Ming Elite A
Lau Ho Kan Elite A
Chan Ho Yin Elite A (Team)
Cheung Chun Ming Anthony
Leung Kwan Ho
Or Kwan Ho Kevin
Fung Mun Yee Elite C
So Sze Man Elite C
Ho Yin Chiu Elite C (Team)
Lo Wai Ming
Mak Kwok Hing
Tsui Yuk Ting

Swimming

Swimming

Name of Athletes Category
Cheung Yau Ming Elite C
Lam Chak Hang Elite C
Leung Ho Ching Junior A
Lok Hoi Man Junior B
Woo Hoi Yee Kylie Junior B

Swimming - WaterPolo

Swimming - WaterPolo

Name of Athletes Category
Fung Kong Chun Team Only Sports
Mak Lee Sze Team Only Sports

Tennis

Tennis

Name of Athletes Category
Au Yan Tung Junior B
Chan Tsz Yeung Junior B
Cheung Yu Ching Tiger Junior B
Jonah Gethin Andrew Junior B
Kai Wai Yu Junior B
Kwok Hong Kiu Junior B
Lam Chun Junior B
Lam Pak Yiu Calvin Junior B
Law Wing Yin Junior B
Leung Ka Yiu Gordon Junior B
Lui Tsz Ching Karen Junior B
Po Sze Ying Junior B
Sou Angela Wing Shan Junior B
Wai Ching Wah Junior B
Wan Skylar Junior B

WaterSki

WaterSki

Name of Athletes Category
Wan Ka Choi Elite C

Updated on 30 October 2017

logo